Kulturált város
Nincs kettős mérce.
Továbbra is harcolni fogunk a kultúra méltányos finanszírozásáért, ahol jelenleg két irány figyelhető meg. Az első, a tisztességes, amikor a kulturális civil szervezetek pályázatokat nyújtanak be éves projektjeikre, ezeket pedig a város elbírálja és finanszírozza. A második, az etikátlan, amikor különböző kivételezett egyesületek és alapítványok egyszerű pályázatokat nyújtanak be, amelyekről diszkrecionálisan döntenek, és sokkal nagyobb összegekkel támogatják őket, mint más civil szervezeteket, egyszerűen azért, mert politikailag elkötelezettek, és személyes kapcsolatban állnak a polgármesterrel vagy a pártvezetőkkel.
Kultúra a fiataloknak.
A kulturális tevékenységek az adminisztráció által mellőzött fiatalok igényeihez való igazítása. Ők akkor maradnak a városban, ha szabadidejüket van ahol és ahogyan eltöltsék.
Magas színvonal.
A POL tanácsosai élen jártak a civil szervezetek finanszírozásának reformjában, vitákat szerveztek és segítettek a kulturális projektekre vonatkozó szabályozás magas színvonalú és a kulturális szereplők kívánságainak megfelelő átalakításában. A POL-nak köszönhető az is, hogy a street art, a digitális művészet és az új média ma már finanszírozható, és a közterületen található több mint 40 rajz mindegyike ezeknek a beavatkozásoknak az eredménye. A POL tanácsosainak kezdeményezésére született meg „a város napja” is, április 29., amikor Marosvásárhely nevét ünneplik. Ebből az alkalomból a város történetéhez kapcsolódó különböző kulturális és oktatási rendezvényeket tartanak.
Nyugati modellek.
Vannak olyan modellek, amelyek a kreatív iparágak különböző minősítéseit emelik ki. A DCMS-modell a kreativitást, a készséget, a képességet, a tehetséget igénylő tevékenységeken alapul, amelyek a szellemi tulajdon hasznosításán keresztül gazdaság bővítését és munkahelyteremtés lehetőségét hordozzák magukban; a Concentric Circles Model (TWF-modell), amely a kreatív ötletek keletkezésén és terjesztésén alapul a hang, szöveg és kép révén az alapvető kreatív művészetekben; Szimbolikus szöveg modell, amely a szimbolikus szövegek ipari előállításában és terjesztésében/terjesztésében részt vevő iparágakon alapul; WIPO szerzői jogi modell, amely a szerzői jogok létrehozásában, előállításában, termelésében, terjesztésében és terjesztésében közvetlenül vagy közvetve részt vevő iparágakon alapul; Amerikaiak a művészetekért modell, amely a művészetek alkotásában vagy terjesztésében részt vevő vállalkozásokon alapul (üzletközpontú művészetek); UIS kereskedelmi modell: A nemzetközi kereskedelembe belépő kulturális javakon és szolgáltatásokon alapul.